Mivel az ország miniállam, turizmusát értelemszerűen nem jegyzik a világranglistán, de gazdaságában a turizmus meghatározó ágazat. A látnivalókon megtekintésén túl szervezett bor-, kerékpár-, horgász- és hegyitúrák is várják az odalátogatókat.
A világ egyetlen országa, amely egy család nevét őrzi. Az első világháború végéig az Osztrák–Magyar Monarchiával volt vámunióban, s mint vesztes államra hasonló rendelkezések vonatkoztak, mint Ausztriára és Magyarországra. Azóta Svájccal létesített vámuniót, s az egykori szegény hegyvidéki ország egy svájci kanton benyomását kelti a Rajna jobb oldalán.
Turisztikai célpontok
Vaduz az ország fővárosa. Sokáig az állomásán meg sem álltak a nemzetközi vonatok. Megtekintésre érdemes a 12. századi hercegi várkastély, amely egy sziklaorom tetején áll, tele műkincsekkel a 16. század óta. A parlament és a kormányépülete a 19. századvégi német szecessziós hangulatú. A bélyegnagyhatalmak közé tartozó hercegség különleges gyűjteménye 1930-tól a Postamúzeumban látható. Az államnak ma is kiemelkedően jövedelmező a bélyegkiadása.
Vaduz - hercegi kastély
(Forrás: http://lichtenstein.vilagnezo.hu/helyek/profil/permalink:hercegi-kastely-1965/)
Schaan az egyedüli település, mely a fővárossal egybeépült. Valójában ipari negyed. A római kori castellum és a megmaradt kapuszárnya a 4. században uralkodó Valentinianus császár korából való.
Téli és nyári sportturizmusa jelentős. Az ország alpesi síbirodalma a 2000 méteres magasságban lévő Steg és Malbun környékén van.
Malbun, Liechtenstein síparadicsoma
(Kép forrása: https://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g190362-d1700065-Reviews-Sareis_Chairlift-Malbun.html#photos;geo=190362&detail=1700065)
A hercegségben a római katolikus vallás az államvallás. Jelentős turisztikai vonzerőt képeznek a vallási eredetű ünnepek (Nagyböjt első vasárnapjára eső Tűzrakás ünnepe, a Kormos csütörtök és az Úrnapi körmenet).
(Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%B3pa_t%C3%B6rpe%C3%A1llamainak_turizmusa#Liechtenstein)
A tűzrakás ünnepe